ES projektai

Projektas „Perėjimas nuo institucinės globos prie bendruomeninių paslaugų Sostinės regione, Vidurio ir vakarų Lietuvos regione“ Nr. 07-018-p-0001

LT Bendrai finansuoja Europos Sąjunga_POS.jpg

Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, kartu su partneriais, nuo 2024 m. balandžio mėn. pradeda vykdyti projektą „Perėjimas nuo institucinės globos prie bendruomeninių paslaugų Sostinės regione, Vidurio ir vakarų Lietuvos regione“.

Projekto tikslas - teikti naujų formų bendruomenines paslaugas suaugusiems asmenims su proto ir/ar psichikos negalia, jų šeimoms (globėjams, rūpintojams) ir sudaryti sąlygas tikslinės grupės asmenims gauti individualias, jų poreikius atitinkančias paslaugas ir reikiamą pagalbą bendruomenėje.

Projekte suplanuotos veiklos:

  • Intelekto ir (ar) psichikos negalią turinčių asmenų atvejo vadyba

Atvejo vadybos modelio taikymo tikslai:

  1. skatinti psichikos ir (ar) intelekto negalią turinčių asmenų savarankišką gyvenimą ir dalyvavimą bendruomenėje;
  2. skatinti alternatyvių institucinei globai paslaugų plėtrą bendruomenėje siekiant prevencijos patekimui į stacionarias socialines globos įstaigas;
  3. mažinti artimųjų, globojančių ir (ar) prižiūrinčių asmenis, turinčius psichikos ir (ar) intelekto negalią, patiriamą psichologinę, emocinę, fizinę naštą rūpinantis negalią turinčiuoju;
  4. užtikrinti valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų ir (ar) organizacijų, teikiančių socialines, sveikatos priežiūros, teisines, švietimo ir kitas paslaugas, reikalingas asmenų individualių poreikių tenkinimui, veiklos koordinavimą ir skatinti jų bendradarbiavimą.

Asmenys dėl atvejo vadybininko paslaugų turi kreiptis į savo gyvenamosios vietos savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių.

  • Socialinių įgūdžių ugdymas, palaikymas ir (ar) atkūrimas socialinėse dirbtuvėse

Socialinių dirbtuvių paskirtis – didinti žmonių su intelekto ar psichosocialine negalia įsidarbinimo atviroje darbo rinkoje galimybes, ugdyti, lavinti ir palaikyti bendruosius ir specialiuosius darbinius įgūdžius, atliekant prasmingas darbinio užimtumo veiklas, nukreiptas į konkrečios prekės, produkto gamybą ar paslaugos atlikimą.

Partnerių, teikiančių socialinių dirbtuvių paslaugą, sąrašą galite rasti internete adresu https://pertvarka.lt/paslaugos/socialines-dirbtuves/

  • Lengvai suprantamos kalbos prieinamumo didinimas

Lengvai suprantama kalba yra toks rašymo ar kalbėjimo būdas, kai kalba yra pritaikoma prie specialiųjų tam tikrų visuomenės grupių poreikių. Tai ypač aktualu žmonėms su intelekto negalia.

Projekto įgyvendinimo laikotarpiu bus siekiama informaciją asmenims su intelekto negalia pateikti jiems prieinamu bendravimo būdu – lengvai suprantama kalba.

  • Pagalbos priimant sprendimus organizavimas ir teikimas

Pagalbos priimant sprendimus (toliau – PPS) specialistų tikslas – stiprinti asmens gebėjimus pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus siekiant savarankiško gyvenimo ir dalyvavimo visose gyvenimo srityse. Tam, kad asmuo su negalia galėtų savarankiškai priimti sprendimą, jam, atsižvelgiant individualius poreikius, reikalinga pagalba, kuri leistų savarankiškai priimti sprendimą, pavyzdžiui, lengvai suprantama kalba paaiškinti klausimo esmę, naudoti alternatyvius bendravimo būdus su asmeniu, kuris bendrauja neverbaliniu būdu.

PPS specialistai organizuos ir teiks asmenims su intelekto ir (ar) psichikos negalia bendrąsias ir specialiąsias socialines paslaugas.

Asmenys, kuriems reikia pagalbos priimant sprendimus, kviečiami kreiptis į savo regiono tinklaveikos specialistą pagal savo gyvenamosios vietos regioną. Specialistų sąrašą galite rasti čia: https://pertvarka.lt/kontaktai/

  • Veiksnumo apribojimo prevencijos veiklos:

Veiksnumo apribojimo prevencijos specialistai, bendradarbiaudami su PPS specialistais ir socialiniais darbuotojais, sieks laiku identifikuoti atvejus, kurių metu galimi negalią turinčių asmenų teisių pažeidimai inicijavus/ketinant apriboti asmenų teisinį veiksnumą. Savalaikis identifikavimas galimas tuomet, kai savivaldybės administracija, gavusi asmenų, nurodytų Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 2.10 straipsnio 4 dalyje, ar teismo rašytinį prašymą ar pareiškimą dėl fizinio asmens pripažinimo neveiksniu tam tikroje srityje ar ribotai veiksniu tam tikroje srityje, paveda socialiniam darbuotojui įvertinti asmens gebėjimą pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus savarankiškai ar naudojantis pagalba konkrečioje srityje (-yse) ir parengti išvadą.

  • Teisinės pagalbos organizavimas ir teikimas

Teisinės pagalbos organizavimas ir teikimas būtinas darbui su civilinėmis bylomis padedant asmenims užtikrinti ar atstatyti teisinį veiksnumą. Paslaugą teiks profesionalūs advokatai. Teisinės konsultacijos bus teikiamos pagal poreikį.

  • Tinklaveikos veiklos

Tinklaveika yra neatsiejama priemonė, suteikianti galimybę efektyviai įgyvendinti žmonių su negalia globos deinstitucionalizacijos tikslus.

Tinklaveikos veiklos padės palaikyti nuolatinį bendravimą ir bendradarbiavimą tarp visų pertvarkoje dalyvaujančių subjektų, įgalins prisitaikyti prie skirtingų intelekto ir (ar) psichikos negalią turinčių asmenų poreikių. Tinklaveikos specialistų sąrašą galite rasti čia: https://pertvarka.lt/kontaktai/

  • Darbuotojų profesinės kompetencijos tobulinimas

Projekto vykdytojo ir partnerių socialinių paslaugų srities darbuotojai kiekvienus metus tobulins profesinę kompetenciją mokymuose ir supervizijose.

  • Pertvarkoje dalyvaujančių subjektų metodinis konsultavimas
  • Viešinimas ir komunikacija

Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 2024–2029 m.

Projektas finansuojamas 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos lėšomis.

Projekto įgyvendinimui skirta 46 084 611,76 Eur.

Projektas bus įgyvendinamas visoje Lietuvos teritorijoje.

________________________________________________________________________________________________________________________________

Integralios pagalbos teikimas ir plėtra Lietuvos savivaldybėse

LT Bendrai finansuoja Europos Sąjunga_POS.jpg

Tauragės rajono savivaldybės administracija kartu su Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir partneriu pradėjo vykdyti projektą „Perėjimas nuo institucinės globos prie bendruomeninių paslaugų Sostinės regione, Vidurio ir vakarų Lietuvos regione“ (toliau – Projektas).

Projekto tikslas – teikti naujų formų bendruomenines paslaugas suaugusiems asmenims su proto ir/ar psichikos negalia, jų šeimoms (globėjams, rūpintojams) ir sudaryti sąlygas tikslinės grupės asmenims gauti individualias, jų poreikius atitinkančias paslaugas ir reikiamą pagalbą bendruomenėje.

Projektas skirtas suaugusiems darbingo amžiaus asmenims turintiems intelekto ir (ar) psichikos negalią. Pagal projektą teikiamos SOCIALINIŲ DIRBTUVIŲ paslaugos.

Socialinių dirbtuvių paskirtis – didinti asmenų su intelekto ar psichosocialine negalia įsidarbinimo atviroje darbo rinkoje galimybes, ugdyti, lavinti ir palaikyti bendruosius ir specialiuosius darbinius įgūdžius, atliekant prasmingas darbinio užimtumo veiklas, nukreiptas į konkrečios prekės, produkto gamybą ar paslaugos atlikimą.

Tauragės rajono gyventojai (jų artimieji), norintys dalyvauti socialinių dirbtuvių veikloje turi kreiptis į Tauragės rajono savivaldybės atrinktą partnerį Adakavo socialinių paslaugų namų Tauragės padalinį, adresu Prezidento g. 21, Tauragė, tel.: +370 630 27 818 (socialinė darbuotoja rankdarbiams), + 370 699 65 541 (socialinė darbuotoja lauko darbų paslaugoms), elektroniniu paštu [email protected]

Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 2024–2029 m.

Projektas finansuojamas 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos lėšomis.

Daugiau informacijos apie Projektą ir jo vykdomas veiklas rasite: https://pertvarka.lt/projektai/bendruomeniniu-paslaugu-projektas-2024-2029-m/

________________________________________________________________________________________________________________________________

Integralios pagalbos teikimas ir plėtra Lietuvos savivaldybėse

ES+ESFA logo.png

Adakavo socialinių paslaugų namai kaip projekto partneris nuo 2023 m. sausio mėn. pradėjo įgyvendinti projekto Nr. 07-003-P-0001 „Integralios pagalbos teikimas ir plėtra Lietuvos savivaldybėse“ veiklas Tauragės savivaldybėje. Projekto tikslas – užtikrinti integralios pagalbos tikslinės grupės asmenims teikimą ir plėtrą Lietuvos savivaldybėse. Projekto metu numatoma teikti slaugos, reabilitacijos ir globos paslaugas vaikams su negalia, suaugusiems asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims jų namuose bei valstybės ir savivaldybių įstaigose, kuriose įgyvendinamos ikimokyklinio ugdymo programos ikimokyklinio amžiaus vaikams su negalia (iki 7 m.), taip pat konsultacijas neįgalius ir / arba senyvo amžiaus asmenis namuose prižiūrintiems šeimos nariams (parengimo juos prižiūrėti, pagalba prižiūrint patiems klausimais),  psichologinė pagalba neįgaliems, senyvo amžiaus asmenims, juos prižiūrintiems šeimos nariams, integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams.

Projekto metu taip pat numatomas kompetencijų ir profesinės kvalifikacijos tobulinimas integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, mobiliųjų komandų aprūpinimas slaugos priemonėmis, įranga, įrenginiais ir transporto priemonėmis, neformalios pagalbos skatinimo renginiai integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, šeimos nariams, bendruomenei.

Planuojama, kad 2026 m. pabaigoje visoje Lietuvoje integralią pagalbą bus gavę 4018 neįgalių ar senyvo amžiaus asmenų.

Projekto trukmė – 2022 m. gruodžio 8 d. – 2026 m. gruodžio 31 d.
Projekto finansavimo suma – 43 940 212,00 Eur

Projektas finansuojamas 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos „Europos socialinio fondo +“ ir 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos bendrojo finansavimo lėšomis.

Projekto vykdytojas – Europos socialinio fondo agentūra

________________________________________________________________________________________________________________________________

ESFIVP-I-1.jpg

Socialinių paslaugų infrastruktūros tinklo sukūrimas ir plėtra asmenims, turintiems proto ir (arba) psichikos negalią Tauragės regione (projekto Nr. 08.1.1-CPVA-V-427-12-0001)

 2021-04-21 pasirašyta projekto ,,Socialinių paslaugų infrastruktūros tinklo sukūrimas ir plėtra asmenims, turintiems proto ir (arba) psichikos negalią Tauragės regione“ (projekto Nr. 08.1.1-CPVA-V-427-12-0001) finansavimo sutartis. Projekto tikslas – sukurti sąlygas, reikalingas veiksmingam ir tvariam perėjimui nuo institucinės globos prie bendruomenėje teikiamų paslaugų, kurios skatintų paslaugos gavėjų savarankiškumą ir visapusį dalyvavimą bendruomenėje.

            Projekto metu numatoma:

  • pritaikyti dalį esamo Adakavo socialinių paslaugų namų pastato, įrengiant 40 vietų paslaugų gavėjams;
  • pastatyti 3 grupinius gyvenimo namus ir 1 savarankiško gyvenimo namus, kuriuose bus apgyvendinta 40 asmenų;
  • įsigyti apsaugotą būstą ir apgyvendinti 4 asmenis;
  • įkurti socialines dirbtuves

             Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis, projekto vertė – 1 736 265,51 Eur. Numatoma projekto trukmė – 22 mėn. _________________________________________________________________________________________________________________________________

Pradedamas įgyvendinti projektas „Bendruomeninių apgyvendinimo bei užimtumo paslaugų asmenims su proto ir psichikos negalia plėtra Šilalės rajono savivaldybėje“

2020 m. gegužės 21 d. pasirašyta partnerystės sutartis Nr. B6(V)-71 su Šilalės rajono savivaldybės administracija sutardamos bendradarbiauti  įgyvendinant projektą „Bendruomeninių apgyvendinimo bei užimtumo paslaugų asmenims su proto ir psichikos negalia plėtra Šilalės rajone“ pagal 2014-2020 metų Europos sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonės Nr.08.1.1-CPVA-V-427 „Institucinės globos pertvarka: investicijos į infrastruktūrą“ projektų finansavimo sąlygų aprašą Nr. 2
Įgyvendinus projektą bus sudaryta galimybė pertvarkyti socialinės globos įstaigą Adakavo SPN, apgyvendinant tikslinės grupės asmenis bendruomenėse ir kuriant bendruomenines socialines paslaugas, tokiu būdu užtikrinant sąlygas, reikalingas veiksmingam ir tvariam perėjimui nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų.
Projekto veiklas planuojama įgyvendinti iki 2023 m. vasario 28 d.
Šilalės rajono savivaldybės administracija šį projektą įgyvendins kartu su partneriais: Adakavo socialinių paslaugų namai.

 

Atnaujinimo data: 2024-10-11